Kroonluchters.com Kroonluchters.com
  • Collectie
    • Antieke kroonluchters
      • Frans
      • Frans exclusief
    • Designlampen
  • Service
  • Atelier
  • Historie
  • Ons verhaal
  • Contact
  • Nederlands
  • Engels
  • 0
Wissen
Druk Enter om te zoeken Zoekresultaten: Geen producten gevonden.

    Vijf generaties Kalmar design

    Door Roos Giethoorn op 24 november 2023

    In het hart van Wenen, te midden van de creatieve energie van de late 19e eeuw, richtte Julius August Kalmar het bedrijf Kalmar Lighting op in de jaren 1880. Wat begon als een onderneming die gespecialiseerd was in handgemaakte bronzen objecten, zou al snel evolueren tot een baken van modern ontwerp en het podium vormen voor meer dan vijf generaties Kalmar design en ambachtelijk vakmanschap.

     

    Bij Kroonluchters.com verkopen we diverse vintage Kalmar lampen uit de jaren 60 en 70. In dit artikel nemen we je mee in de geschiedenis van deze designlampen die hun wortels hebben in een lange geschiedenis van verlichtingsontwerp. 
     
    De Vroege Jaren

    De reis van Kalmar begon met de zorgvuldige productie van bronzen objecten, met een onderscheidende focus op samenwerking met gerenommeerde architecten. Deze aanpak legde de basis voor het succes van het bedrijf. De objecten waren op maat gemaakte en werden presenteert op prestigieuze internationale tentoonstellingen, waaronder de Wiener Gewerbeausstellung in 1888 en de Wereldtentoonstelling van Chicago in 1893.

    De Visie van Julius Theodor Kalmar

    Het begin van de 20e eeuw markeerde een significante verschuiving onder leiding van Julius Theodor Kalmar, de zoon van de oprichter. Onder invloed van de beroemde Oostenrijkse architect en ontwerper Josef Hoffmann ontstond een nieuwe ontwerprichting, weg van de eclectische stijlen van de late 19e eeuw.

    In 1925 vonden de ontwerpen van Kalmar hun plek in Haus und Garten, een avant-gardewinkel voor woninginrichting opgericht door architecten Josef Frank en Oskar Wlach. Dit markeerde een cruciaal moment en lanceerde Kalmar naar de voorhoede van modern Oostenrijks interieur- en verlichtingsontwerp.

    Ontwerpers en Samenwerkingen

    Dankzij de connecties van Julius Theodor Kalmar met toonaangevende Europese architecten werd Kalmar synoniem met hoogwaardig modern ontwerp. Het bedrijf bloeide en produceerde lichtarmaturen voor prominente Oostenrijkse architecten zoals Josef Frank, Oskar Wlach, Oskar Strnad, Clemens Holzmeister, Oswald Haerdtl, Ernst Plischke en anderen.

    De glazen elementen, met hun subtiele onregelmatigheden die getuigen van met de hand geblazen vakmanschap, voegen een uniek karakter toe aan elk stuk.

    Uitbreiding: Jaren 1960 en daarna

    In de jaren 1960 en ’70 waagde Kalmar zich steeds meer aan de productie van decoratieve glazen objecten, wat een nieuw tijdperk inluidde voor het bedrijf. Deze verschuiving, onder leiding van Rudolf Calice, de echtgenoot van Lea Calice-Kalmar en opvolger van J.T. Kalmar, katapulteerde Kalmar naar internationale erkenning. De innovatieve “ijs-glas” periode, in samenwerking met beeldhouwer Karl Gruber, resulteerde in een toenemende vraag naar de producten van Kalmar.

    Kalmar Vandaag

    Door de generaties heen bleef het bedrijf evolueren. In de jaren 1990 creëerde Thomas Calice Kalmar, de vierde generatie, een nieuwe ontwikkeling binnen deze roots. Door de nadruk te leggen op de ontwikkeling en productie van de ontwerpen door architecten en ontwerpers. In 2009 lanceerde de zoon van Thomas, August Calice, Kalmar Werkstätten, een merk dat is toegewijd aan het produceren van armaturen op basis van archieftekeningen, opnieuw ontworpen tot tijdloze klassiekers.

    Toewijding aan excellentie

    De rijke geschiedenis van Kalmar getuigt van zijn toewijding aan excellentie en innovatie. Vandaag de dag blijft Kalmar de wereld verlichten met op maat gemaakte verlichtingsarmaturen, waarbij het zijn technische expertise toont in prominente commerciële, horeca- en maritieme projecten, denk daarbij aan de cruise industrie. Kalmar, met zijn moderne armaturen, weerspiegelt het fundament van het merk in ontwerpgeschiedenis en productie-ethos, zodat de erfenis van Kalmar lampen een schitterende baken blijft in de wereld van ontwerp.

    Hieronder vindt je de Kalmar lampen van Kroonluchters.com, of kom ze ervaren in één van onze twee winkels.

    Kalmar lampen in onze collectie

    • Set Murano ijsglas lampen DE36Set Murano ijsglas lampen DE36

      Set Kalmar ijsglas lampen

      € 5.800
    • Robuuste Kalmar Franken DesignlampRobuuste Kalmar Franken Designlamp

      Robuuste Kalmar Franken designlamp

      € 4.900
    Geplaatst in Designlampen.
    Share
    VorigeDesignlampen van verlichtingspionier Vistosi
    VolgendeDe glascreaties van Paolo Venini
    Kroonluchters.com
    info@kroonluchters.com


    +31 (0)73 614 33 47
    +31 (0)6 55 89 41 88
    Instagram Whatsapp Envelope
    Hou me op de hoogte
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy
    © 2023 Kroonluchters.com gebouwd door metjoo.st
    Login
    • Collectie
      Terug
      • Antieke kroonluchters
        • Frans
        • Frans exclusief
      • Designlampen
    • Service
    • Atelier
    • Historie
    • Ons verhaal
    • Contact
    • Engels

    Inloggen

    Je wachtwoord vergeten?

    Of
    Maak een account aan

    Registreren

    Uw persoonlijke gegevens worden uitsluitend gebruikt om uw ervaring op deze site te ondersteunen, om toegang tot uw account te beheren en voor andere doeleinden zoals omschreven in ons privacybeleid.

    Of
    Inloggen